vesti24.mk

Tag : Виктор Јушченко

СВЕТ

Проговорил човекот кого се обиделе да го убијат со отров: “Русија е најголема закана на Европа”

Ferad Aruc
Јушченко воопшто не се сомнева дека руски агенти го отруле Скрипал и вели дека светот мора одлучно и обединето да реагира на руската империјалистичка политика....