vesti24.mk

Tag : Вилијам Шетнер

ЗАБАВА

Капетан Кирк највозрасната личност во Вселената: Секој треба да го направи ова, беше неверојатно!

admin
Вилијам Шетнер мина 11 минути во ракетата на вселенската агенција „Блу oриџин“ во земјината Орбита. Славниот капетан Кирк – иконата на „Ѕвездени патеки“, вчера стана...