vesti24.mk

Tag : вилма русковска

ВЕСТИ

Русковска: И да сакаат да ме сменат немаат можност за тоа, му порача на Заев да не се меша во постапките кои се водат во обвинителството

admin
Вилма Русковска, шефицата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, во интервју за „Призма“, вели не ја засегаат пишувањата дека смената...
ВЕСТИ

Боки 13: Со Русковска сме пиеле алкохол

admin
Првообвинетиот во „Рекет“, Бојан Јовановски на распит пред судијката Васка Николовска-Масевска, повторно говореше за доказите кои според него, покажуваат дека не рекетирал, а се во...
ВЕСТИ

Боки 13 земал пари од Марина Туцаковиќ, Русковска го праша дали тој е „ороспија“

admin
Судењето за предметот „Рекет“ во кој првообвинет е Бојан Јовановски-Боки 13 и поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, продолжува во петок. На денешното рочиште сведочеа хирург...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Улогата на Заев во криминалот станува јасна за целата јавност, освен за Вилма Русковска

admin
Второ сведочење во кое што Зоран Заев е директно споменат како глава на политичко-обвинителско-медиумскиот октопод. Втор пат јасно се гледа поврзаноста на Зоран Заев со...
ВЕСТИ

Даштевски: Катица се извлекува од притвор, но дали ќе се извлече Вилма?

admin
Аналитичарот и професор, Александар Даштевски оценува дека Катица Јанева се извлекува од притвор, но прашува дали Вилма Русковска ќе се спаси. -Катица, сега за сега,...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Русковска ги потценуваат граѓаните убедувајќи дека Боки 13-ка сам на своја рака, без никаква поддршка од власта и моќниците изнудувал милиони евра од бизнисмени

admin
Една недела по обелоденувањето на вториот октопод на СДСМ, Зоран Заев и Вилма Русковска се обидуваат да ја измамат јавноста дека Боки 13 бил најмоќниот...