vesti24.mk

Tag : вилма рускоска

ВЕСТИ

Јанакиески: После 2 години Рускоска рече – “нема докази, извинете, еве ново обвинение“

admin
„Главното прашање кое се поставува денеска пред Вас е „дали за овие 2,5 години слушнавте од Обвинителството, еве го доказот против Миле Јанакиески, еве го...
ВЕСТИ

Рускоска брза да го ослободи Заев од вина: Одлука која не е официјално соопштена, таа ја кажува на телевизија!

admin
Шефицата на Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, во интервју за „360 степени“ зборуваше и за пријавите за видео и аудиоматеријалите...
ВЕСТИ

ЈАНЕВА, ЗАЕВ И РУСКОВСКА ВО ИСТ МОМЕНТ БИЛЕ ВО ГРЦИЈА?: Постои ли тајна средба во хотелот на сопственичката на 1 ТВ?

admin
Што правеле Јанева и Заев во ист момент во Грција и дали таму се наоѓала и обвинителката Вилма Русковска, запраша уредникот на Инфомакс, Александар Митовски...
ВЕСТИ

Дескоска, Здравев и Џолев си ја подаваа метлата наместо да се фатат за работа- Русковска наместо да решава корупција му слугува на Заев

admin
40.000 административци заедно со премиерот Зоран Заев, министри, директори, градоначалници, судии, обвинители, денеска чистеа низ земјава. Акцијата ја организираше Владата заедно со граѓанската иницијатива „Не...
ВЕСТИ

Република: Каде е торбата со парите и зошто Рускоска не ги погледнала сите докази, а побрза да ја затвори истрагата само со тројца обвинети?

admin
Обвинителката Вилма Рускоска не се сеќава дали ги погледнала снимките од безбедносните камери во домот на Бојан Јовановски алијас Боки 13, кои е логично да...
ВЕСТИ

Мицкоски со детали: Заев сакаше „Рекет“ да остане кај Рускоска и сакаше новиот оддел да не ги гони досегашните скандали на Заев и Владата

admin
Зоран Заев го одби предлогот на ВМРО-ДПМНЕ да новиот обвинител и новото обвинителство се занимава со корупција на избрани и именувани лица без разлика кога...
ВЕСТИ

Митовски до Рускоска: Граѓаните велат од нив правите бyдaли, зошто после 40 дена барате притвop за Јанева? (ВИДЕО)

admin
Главниот и одговорен уредник на Инфомакс, Александар Митовски ја запраша обвинителкaта Вилма Рускоска зошто после 40 дена е потребен цел овој театар, зошто порано не...
ВЕСТИ

Рускоска: Сакав да слушнам што има да каже Јанева, притворот за неа е неопходна мерка

admin
Обвинителката Вилма Русковка по излегувањето од Кривичниот суд, кога беше одредена мерка притвор за Катица Јанева, изјави дека сметале оти во овој момент е неопходно...
ВЕСТИ

Милошоски објави видео во кое Боки 13 зборува за Заев: Обвинителке Рускоска, слушнете внимателно кој е главниот во „Рекет“

admin
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски сподели видео со изјава од Боки 13 дадена на  конститутивната седница на невладината организација Меѓународен сојуз Скопје во 2017 година....