vesti24.mk

Tag : вински салон

ЗАБАВА

Винодонија 2019 – Настан кој го подигна виното на заслужениот пиедестал (ФОТОГАЛЕРИЈА)

admin
Во последните два дена од есенски Ноември во хотел Мериот во Скопје  успешно се одржа четвртото издание на веќе реномираниот Скопски Вински салон – Винодонија...
ЗАБАВА

Grand Vin – Дегустација на премиум македонски вина

admin
Мотото „Помалку е повеќе“ во винскиот свет се однесува на вината од премиум сегментот како и ретките вина кои генерално се произведуваат во мали колични...
ЗАБАВА

Македонската винска сцена се сели во Охрид

admin
Во организација на Македонската Асоцијација на Сомелиери – МАСОМ на 10ти Август (Сабота) со почеток во 18:00 часот ќе се оддржи винскиот настан „Вински Тераси –...
ЗАБАВА

Прв „Боемски вински салон“ во Битола

admin
Првото издание на „Боемскиот вински салон“ во Битола ќе се одржи на 27 декември (четврток) во холот на Народен театар Битола со почеток од 15...
ЗАБАВА

Моќта на тероарот во вината на „Тиквеш“

admin
На белградскиот „Салон на вино“ што се одржа во хотелот „Хајат“, винарската визба „Тиквеш“ се претстави со работилницата „Тиквеш – моќта на тероарот“. Оваа стручна...
ЗАБАВА

Винската страст на Винодонија 2018 (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

admin
И годинава, рамо до рамо, еден до друг, со идентични услови и можности за презентација своите вина ги претставија и големите и малите винарии, потврдувајќи...