vesti24.mk

Tag : вирус убиец

ЗАБАВА

ФОТО: Кинезите објавија прва фотографија од смртоносниот коронавирус

admin
Институтот за микробиологија на Кинеската академија на наука ги објави првите крупни фотографии од смртоносниот коронавирус кој уби најмалку 26 лица и зарази над 800....
ЗАБАВА

Можно ли е новиот кинески корона вирус да стане глобална епидемија?

admin
Она што започна во средината на декември како мистериозно респираторно заболување во Кина, сега уби најмалку шест лица, заболеа стотици повеќе и се шири во...