vesti24.mk

Tag : вирус

ЗАБАВА

Студија: Омикрон изгледа презел дел од генетскиот материјал на вирусот на настинка

admin
Новата варијанта на коронавирусот Омикрон најверојатно собрала најмалку една од нејзините многубројни мутации со тоа што презела парче од генетскиот материјал на друг вирус, најверојатно...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Би-Би-Си: Пиратските игри содржат вирус што хакерите го користат за рударење криптовалути

admin
Пиратирањето, поточно симнувањето игри за компјутер сега може да стане туѓа алатка за рударење криптовалути. Како што објави Би-Би-Си, „бесплатните“ верзии на видеоигри како што...
ЗАБАВА

Топлото млеко со овој зачин е спас против вируси и настинки: Испијте го пред спиење и не грижете се за грипот!

admin
Одбранете го организмот од есенските вируси и настинки со древни ајурведски рецепти Уште од дамнешни времиња, млекото со зачини и лековити билки се користело како...
ЗАБАВА

Еве како правилно се поставува маската за навистина да заштити од вируси

admin
Маските се еден од најчесто употребуваните предмети за заштита за време на вируси. За жал, кај нас истите почесто ги употребуваат здравите, а не болните...