vesti24.mk

Tag : вирџин галактик

ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Наскоро тргнуваме во вселената: Лансирано летало за туристи (ВИДЕО)

admin
Компанијата „Вирџин Галактик“ успешно изврши трето тестирање на својот вселенски брод за туристичи патувања. Компанијата соопшти дека леталото достигнало двојно поголема брзина од звукот и...