vesti24.mk

Tag : виски

ЗАБАВА

Препорака од стручните лица: Не мешајте пиво и виски

admin
Човекот најбргу се опива од портвајн и шери, тврди професорот од Универзитетот на Брајтон во Велика Британија, Хал Сосабовски. Во интервју за радио Би-би-си тој...
ЗАБАВА

Вистинските љубители на вискито ќе се шокираат од резултатите на оваа научна студија

admin
Постојат огромен број скапоцени вискија на светот, но новата научна студија покажала дека 21 од 55 луксузни вискија се всушност лажни. Она што ги шокираше...
СВЕТ

(ВИДЕО)Жената-експерт за најмашката работа во светот: Првата дама на Шкотското виски

Ivana
Рејчел Бари е една од ретките жени што е на чело на голема компанија за виски. Таа се смета за пиoнep во сфера тpaдициoналнo дoминиpaнa...