vesti24.mk

Tag : Вистината за ДУИ

МАКЕДОНИЈА

Таравари ќе чека државна ревизија, па потоа ќе покренува кривични постапки

Ferad Aruc
Градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари денес продолжи со прес конференциите во рамки на неговата кампања „Вистината за ДУИ“. Тема на денешниот прес беше урбанизмот. Таравари...