vesti24.mk

Tag : Витамин

ЗАБАВА

Откриен е витамин кој го запира развојот на коронавирусот

admin
Научниците ширум светот се борат да најдат лек за коронавирусот. Русија прва објави дека создава вакцина против КОВИД-19. Во други земји, студиите сè уште траат,...
БАЛКАН

Сите на Балканот ја садат оваа билка: Носи десетици илјади евра заработка, а расте и во градините

admin
Аронијата во последно време на Балканот стана исклучително популарна и барана, одлична вест е тоа што овој регион е многу поволен за оваа билка. Многу...
Uncategorized

Витамините од Б-групата го намалуваат штетното дејство од загадениот воздух

admin
Се проценува дека на годишно ниво загаденоста на воздухот е одговорна за 3,7 милиони случаи на предвремена смрт во светот. Меѓутоа, неодамнешната студија на американските...