vesti24.mk

Tag : Владан Вукосављевиќ

БАЛКАН

Не стивнува бурата поради апсењето во Косово: Ме влечеа како куче, правеа селфи…

Ferad Aruc
Марко Ѓуриќ, шефот на Канцеларијата за Косово и Метохија при Владата на Србија, се обрати до јавноста еден ден подоцна откако косовската полиција го уапси...