vesti24.mk

Tag : владимир милчин

ВЕСТИ

Милчин: Членка на НАТО можевме да станеме и без промена на уставното име

admin
Екс директор на Отворено општество во Македонија и режисерот Владимир Милчин во денешното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија, рече дека Македонија...
ВЕСТИ

Милчин за лицата кои бараат оставка од Мицкоски: Тие се потрошен кадар и немаат кредибилитет да бараат оставка

admin
Владимир Милчин, режисер и поранешен претседател на Отворено општество Македонија, вечерва во гостување во емисијата Само вистина на Канал 5, смета дека поранешните функционери на...
ВЕСТИ

Одбраната на СДСМ предмет на потсмев и од Владимир Милчин: За да се владее мора да се има чисти раце!

admin
Одбраната на СДСМ стана предмет на потсмев и од страна на Владимир Милчин, некогашниот прв човек на соросовата фондација во земјава и отворен поддржувач на...