vesti24.mk

Tag : владимир нелоски

ВЕСТИ

Нелоски: Темелковски и Шилегов сакаат во Кисела Вода да населат еден град во големина на Неготино

admin
Претседателот на Градски комитет при ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Нелоски утринава гостуваше во емисија на Алфа телевизија при што посочи дека Темелковски и Шилегов сакаат во Кисела...
ВЕСТИ

Нелоски: Општина Аеродром шест месеци не ги ослободи родителите од плаќање надоместок за градинка за да набави метлачки машини

admin
Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук прашува дали има образ оваа мафијашка банда? -Општина Аеродром 6 месеци не ги ослободи родителите на 2000...
ВЕСТИ

Нелоски: Нина даде налог да се бркаат работници од работа, Светска банка најави рецесија

admin
Нина Ангеловска вчера им даде насока на газдите да бркаат работници од работа. Тоа е рецептот за спас на економијата. Рецепт за пропаст и осиромашување...
ВЕСТИ

Нелоски: Обврска на политичарите е тоа што ќе го кажат – да го спроведат

admin
Владимир Нелоски во своето гостување во телевизија 24 откри дел од програмата на ВМРО-ДПМНЕ за изборите на 12 април оваа година. Тој најави дека ВМРО-ДПМНЕ...
ВЕСТИ

Нелоски: За жал младите во овој момент во Македонија ги држи само семејството

admin
Во денешната емисија „Детектор“ гостуваше Владимир Нелоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ при што истакна дека за жал денеска во Македонија младите ги држи само...
ВЕСТИ

Нелоски: Владата на СДСМ не се грижи за економијата и стандардот на граѓаните

admin
Во денешната емисија „Детектор“ гостуваше Владимир Нелоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, при што посочи дека приоритет на секоја влада треба да биде економското прашање...
ВЕСТИ

Нелоски: До каде е кривичната одговорност за Павле Богоевски?

admin
Владимир Нелоски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, во денешното негово гостување во емисијата Само Вистина на емисијата Канал 5, запраша до каде е кривичната...
ВЕСТИ

Нелоски: За 6 години кога моето дете ќе почне да оди во прво одделение, борци од ИСИС ќе се шетаат на улица

admin
Во денешната емисија „Клик плус“ гостуваше Владимир Нелоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, посочи дека СДСМ не може да говори дека младите си бегаат од...
ВЕСТИ

Нелоски кон Каевски: Ние живееме во Македонија, вие живеете во Северна

admin
Во вечерашното гостување во емисијата „Клик плус, на телевизија 21, на прашањето на Дарко Каевски кон Владимир Нелоски дали со влегување на Македонија во Европската...
ВЕСТИ

Нелоски до Богоевски: Ги гледавте младите луѓе во очи, ги лажевте и ветувавте надеж, а донесовте помор

admin
Во денешната емисија „Клик плус“ гостуваше Владимир Нелоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, рече дека младите од Република Македонија не си бегаат од финансиски причини...