vesti24.mk

Tag : Владимир Пенчевски

ВЕСТИ

Мицкоски: Ако Русковска е предлогот на Заев, зошто не го прифатат предлогот на опозицијата Панчевски да биде на чело на новиот обвинителен оддел?

admin
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за Сител оценува дека обвинителката на СЈО и тимот, според закон, не можат да се префрлат во новоформирано...