vesti24.mk

Tag : Владимир Путин

ЗАБАВА

Од цената на автомобилот на Путин ќе ви се заврти во умот – особено откако ќе прочитате колку забрзува за само шест секунди (ВИДЕО)

admin
Малкумина можат да си го дозволат ова луксузно возило, но кога ќе го видите на улица знаете кој е во него! По секоја Парада на...
ЗАБАВА

Путин има една голема желба за пензионерските денови

admin
Рускиот претседател Владимир Путин вчера ја посети српската престолнина по четврти пат во неговата политичка кариера. 66-годишниот Путин обожава да патува и тоа воопшто не...
ВЕСТИ СВЕТ

Путин кога ќе го употреби нуклеарното оружје: Тоа ќе се случи само во еден случај

Ferad Aruc
Рускиот претседател во текот на вчерашниот ден изјави дека неговата земја би била подготвена да го користи своето нуклеарно оружје само како одговор на напад....
ВЕСТИ СВЕТ

10.000 војници ќе бидат распоредени во Скопје, снајперисти на секој чекор, доаѓа Владимир Путин (ФОТО)

Ferad Aruc
10.000 војници, исто толку полициски службеници, голем број снајперисти, лично обезбедување и агенти на КГБ, како и припадници на нашето МВР ќе го обезбедуваат доаѓањето...
ЗАБАВА

Хрватска компанија удри по организаторите на СП- Откако ја оставија да накисне Колинда на Путин му испратија чадори од нивниот бренд

admin
Финалето помеѓу Франција и Хрватска на Светското првенство во Русија се уште е топ тема во сите светски медиуми. Според некој истражувања Хрватската претседателка овие...
ЗАБАВА

Мистеријата откриена- еве зошто Путин прв доби чадор на СП, додека Колинда и Макрон останаа накиснати на дождот (ФОТО)

admin
По победата на Франција во неделното финале на СП, речиси најголемото внимание при доделувањето на пехарот, наместо фудбалерите го привлекоа претседателите на Русија, Хрватска и...
ЗАБАВА

Пуштено во продажба специјално пиво по повод средбата Трамп- Путин, еве колку чини

admin
Продавниците во Финска пуштија во продажба пиво произведено специјално по повод средбата меѓу претседателите на САД и Русија, Доналд Трамп и Владимир Путин, закажана за...
ВЕСТИ СВЕТ

Русија во супербаза на Арктикот испраќа моќно оружје на кое ниту најниските температури ништо не му можат, Путин е подготвен

Ferad Aruc
Ќе има сè поголема расправа и борба околу дното на океанот под мразот на Арктикот. Се претпоставува дека таму се наоѓаат четвртина од сите светски...
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Германците стравуваат од средбата на Трамп и Путин: Ги загрижуваат акциите кои не се во склад со политиките на НАТО

admin
Трамп пред средбата со Путин ќе има состаноци со сојузниците од НАТО во Брисел и ќе ја посети Британија. Германските политичари и експерти за безбедност...
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Трамп изненадил со одговорот на прашањето дали ќе го признае Крим

admin
Претседателот на САД, Доналд Трамп, не ја исклучил можноста САД да го признаат руското присоединување на Крим. “Ќе видиме. Претседателот Обама дозволи да дојде до...
Uncategorized ВЕСТИ СВЕТ

Одлуката на рускиот тајкун Абрамович која ги разбеснила Британците всушност е дел од одмаздата на Путин

admin
Роман Абрамовиќ одлучил да ја сопре работата на новиот стадион на фудбалскиот клуб “Челси”, зад тоа можеби се крие политичка позадина. Абрамович можеби изгледа како...
ЗАБАВА

Новинар го праша Путин зошто се фотографира гол- ваков одговор никој не очекуваше

admin
Претседателот на Русија Владимир Путин го објасни појавувањето на своите фотографии без маица, нагласувајќи дека не е потребно да се крие зад џбунови кога е...
ЗАБАВА

Путин му го покажа на светот руското чудо: Претседателот седна во камион и прв возеше по новиот мост (ВИДЕО)

admin
Рускиот претседател Владимир Путин отвори за сообраќај мост кој ќе ги поврзе Крим и Русија. Мостот ќе го намали сообраќајот на полуостровот. Путин седна во...