vesti24.mk

Tag : Владимир Ѓорчев

ВЕСТИ

Ѓорчев: Наместо пристојност и етика за 14-те живи изгорени, СДСМ и ДУИ решија да ја спасуваат коалицијата, ова е смртоносно профитерство

admin
Денес повторно видовме дека власта нема осет и нема жал за 14-те луѓе живи изгорени во Ковид болницата и 7.000 починати од Ковид, рече на...
ВЕСТИ

Ѓорчев: Вие сте лудаци, на секои 40 минути имате по еден мртов, ама ќе правите попис!

admin
Ама затоа може попис и одење по дома?! Имате 1 (еден) мртов секои 40 минути. Оставка‼️ Вие сте лудаци, реагира преку својата Фејсбук страница меѓународниот...
ВЕСТИ

Ѓорчев: Во Македонија се умира како никогаш порано, разумно е пописот да се одложи

admin
Поради фијаското на Зоран Заев и Венко Филипче, Македонија е земјата со најголема смртност од корона вирусот во светот. Дневно имаме по 30 мртви, во...
ВЕСТИ

Ѓорчев: Само во Врање веќе има 30 илјади вакцинирани, а Заев се фали со една кутија вакцини

admin
Продолжува фијаското и дебаклот на Владата на Зоран Заев и Венко Филипче поврзана со смртноста од КОВИД пандемијата и вакцините, истакна на денешната прес-конференција членот...
ВЕСТИ

Ѓорчев од Ропотово и Тумчевиште: Власта целосно ги запостави селата и руралните области

admin
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Ѓорчев, денес ги посети селата Ропотово (прилепско) и Тумчевиште (гостиварско). За време на посетите оствари средби со локалните жители, со дискусии...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Ѓорчев: Наместо живот, со СДСМ дојде пустош и невидено иселување, никогаш немало помалку ученици и првачиња (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Никогаш, во историјата на Република Македонија немало помалку ученици во училиштата, никогаш немало помалку  првачиња во училишните клупи. Од Македонија секогаш имало иселување но она...