vesti24.mk

Tag : владино мнозинство

ВЕСТИ

Лефков: Владата нема мнозинство, премиерот е во оставка, а државата е најслаба во регионот во инвестиции

admin
Имаме влада која што нема мнозинство. Имаме премиер кој што е во оставка. Во државата нема електрична енергија, нема мазут, нема јаглен. Во Македонија нема...
МАКЕДОНИЈА

Владино мнозинство од 61 пратеник согласно уставот ако претседателот Иванов стави вето

Ferad Aruc
Доколку претседателот Иванов стави вето на денеска изгласаниот Законот за употреба на јазици повторно се оди на гласање и потребно е мнозинство од 61 пратеник. Собрание на...