vesti24.mk

Tag : Владо Бучковски

ВЕСТИ

„Единствени кои ги поткопуваат државните и национални интереси се Заев и Бучковски кои ја прифаќаат бугарската декларација за бришење на македонскиот идентитет, јазик и историја“

admin
Откажување од македонскиот народ, идентитет, јазик и историја не се државни позиции, туку антидржавни. Единствени кои во моментов нешто поткопуваат се Зоран Заев и Бучковски...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Георгиевски и Бучковски се истурени играчи на Заев, нивниот став за Бугарија е и негов

admin
Георгиевски и Бучковски се истурени играчи на Заев. Нивниот став за Бугарија е и негов. Бучковски кажа дека тезите на Георгиевски за обезличување на Македонија...
ВЕСТИ

Бучковски: Ние соседите кои имаме заедничка историја, можеме да најдеме решение за нашата заедничка иднина

admin
Македонската Влада е свесна дека треба да изготви патоказ за да покаже дека е цврсто посветена на имплементацијата на Договорот за добрососедство со Бугарија, изјави...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Заев одби единство во разговорите, за да сега со осудениот криминалец Бучкоски ја продаваат Македонија

admin
Заев одби единство во разговорите, за да сега со осудениот криминалец Бучкоски ја продаваат Македонија„Тандемот лепливи прсти“ Заев – Бучковски кој ја раскрчми Македонија сега...
ВЕСТИ

Бучковски: Заев не посвети доволно внимание за лобирање кај Макрон, премалку се две средби за 16 месеци

admin
Екс премиерот и универзитетски професор Владо Бучковски смета дека владата и премиерот Зоран Заев не посветиле доволно внимание за лобирање кај францускиот претседател Емануел Макрон...
МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) 360˚ Бучковски: Шансата за името во 2005 се пропушти, а ако се пропушти и оваа, за 10-15 години, предлогот ќе биде уште полош за Македонија

Ferad Aruc
Во дебата на „360 Степени“, поранешниот премиер Владо Бучковски, зборуваше за новата можност за постигнување согласност за решение на спорот за името, по средбата на...