vesti24.mk

Tag : владо мисалјовски

ВЕСТИ

Мисајловски: Во Битола од инвестиции на власта видовме само реконструкција на едно мало мостче, а не грижа за потребите на битолчани

admin
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски на вечерашната трибина во Битола порача дека од инвестиции на власта во Битола граѓаните видоа само реконструкција на едно мало...
ВЕСТИ

Мисајловски: Имаме 1000 проекти, да има индустриска зона во Куманово, да продолжат експресните патишта, да има поголеми пензии и поголеми плати

admin
Носителот на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 2, Владо Мисајловски вечерва се пред Кумановчани вети дека ќе разговара за сите проблеми што ги тиштат, за...