vesti24.mk

Tag : вмро дпмне

ВЕСТИ

Протести против криминалот, корупцијата, неправдите и прогонот

admin
„Македонија стана земја на криминалци, мафијаши на власт и неправда. Има за врхушката на власт, а нема за народот. Прогонот на политички неистомисленици стана секојдневие...
ВЕСТИ

Ласовска обелодени уште едно лажно ветување на СДСМ кон земјоделците

admin
Одбиен амандманот, поднесен од опозицијата, а кој се однесува на воведување “интервентен фонд во земјоделието”, истакнува пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Благица Ласовска. „Оваа мерка впрочем, е...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Заев граѓаните ги доведе до питачки стап, Македонија влезе во категорија на високо задолжени земји

admin
Заев без срам и перде говори за сиромаштија, а тој ја осиромаши Република Македонија. Зоран Заев граѓаните ги доведе до питачки стап, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ....
ВЕСТИ

Милошоски: Одговорноста за нерационално потрошените над 500.00 евра европски пари не е само кај Димова, туку и кај тие што ја поставиле-Заев и Шекеринска

admin
ВМРО-ДПМНЕ денес го изразува својот протест против незаконското трошење на пари на европските даночни обврзници кои што се наменети за образование и образовни проекти на...
ВЕСТИ

Протест на ВМРО-ДПМНЕ во 18:30 часот: Стоп за злоупотреба на европските пари

admin
ВМРО-ДПМНЕ денеска со почеток од 18:30 часот организира нов протест со возила. -Веќе три години се читаат и слушаат скандали низ медиумите со докази за...
ВЕСТИ

Сајкоски: Нема да им бидеме изговор на оние кои се причина за КОВИД катастрофата, наместо класичен протест утре на протест со автомобили против злоупотребите на европските пари

admin
„Денес 535 новозаразени и 6 починати. Црн биланс за државата, уште еден доказ за неспособноста на владата. Заклучокот е дека владата најмалку се грижи за...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Во ден кога имаме 535 новозаразени, Заев дели концесии за брат му и братучедот, наместо поддршка за граѓаните

admin
Националната катастрофа денес зема уште поголеми размери. 535 новозаразени од #COVID, 6 починати.Политиките на Владата удираат во ѕид. Нема резултати од нивните мерки, но има...
ВЕСТИ

„Стоп за злоупотреба на европските пари“ – протест утре во 18:30

admin
Веќе три години се читаат и слушаат скандали низ медиумите со докази за проневери и сомнежи за криминал, а ЈО и финансиската полиција молчат, порачуваат...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Во прес центарот на СДСМ некој бие шега со СДСМ или на смена е Лидија Димова, тие го утнаа името на емисијата каде гостуваше Мицкоски

admin
СДСМ вечерва во паника и страв од Мицкоски, кој им станува опсесија ја згрешија и емисијата, Мицкоски гостуваше со емисијата Само интервју, а не Само...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Луѓето го напуштаат Заев бидејќи знаат дека е со мафијата и оти со нив нема иднина

admin
Мафијашката екипа на Владата предводена од СДСМ и Зоран Заев е брод што тоне. Збогум им кажа и Дамјан Манчевски, личност со долгогодишна кариера во...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Како ќе се справат Заев и Филипче со корона кризата, кога не го намалија бројот на заразени во лето, а допрва следува сезона на грип?!

admin
Заев и Филипче целосно потфрлија. Бројот на ново заразени од коронавирус на дневно ниво не паѓа под 200. Само во текот на вчерашниот ден имавме...
ВЕСТИ

Мицкоски му посака добредојде на новоназначениот словенечкиот амбасадор Предан

admin
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и потпретседателот Александар Николоски денес (06.10.2020) остварија средба со новоназначениот словенечки амбасадор Милан Предан на која разговараа за актуелната политичка,...
ВЕСТИ

Протест на ВМРО-ДПМНЕ во 18 часот против поскапувањето на струјата

admin
ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи нов протест против поскапувањето на електричната енергија. Како што информираат од политичката партија, протестот ќе започне во 18 часот од Спортскиот...