vesti24.mk

Tag : вмро дпмне

ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Има ли Комисија за заразни болести и Министерство за здравство? – КОВИД убива поради неспособноста на владата

admin
Има ли Комисија за заразни болести и Министерство за здравство? – КОВИД убива поради неспособноста на владата, велат во партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. Вчера повторно...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ поднесе Предлог закон за укинување на техничката Влада

admin
Македонија и нејзините граѓани не смеат повеќе да живеат во страв и неизвесност за својата иднина. На Македонија веднаш и се потребни итни предвремени парламентарни...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ утре со трибина „Заштита на националните и државни интереси наместо пазар дипломатија“

admin
Од ВМРО-ДПМНЕ известуваат дека утре во 11:00 часот во Палата др. Христо Татарчев (Плоштад ВМРО бр. 1), ќе се одржи трибина „Заштита на националните и...
ВЕСТИ

Димовски: Бугарија треба јасно да ги достави барањата до Македонија и се што бара од нас истото да го направат и они

admin
Што има во одговорите 5 плус 1 Македонија доставени до Бугарија на самитот на НАТО во Рига пред два месеци. Ние во државава немаме информација...
ВЕСТИ

„СДСМ не ја разбрале реалноста во која живеат граѓаните, а промена на грдата реалност се само предвремени избори“

admin
СДСМ не ја разбрале реалноста во која живеат граѓаните. Не е време за сликање и кафе пиење, туку промена на грдата реалност, која е единствено...
ВЕСТИ

„Единствена улога на Ковачевски е да го штити криминалот на Заеви“

admin
Единствена улога на Ковачевски е да го штити криминалот на Заеви. Во интервјуто вечерва Димитар Ковачевски ги ветува истите работи кои ги ветуваше неговиот шеф...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Прва одлука на Ковачевски, набавка на златни чинии за јадење, набавка вредна 140 месечни плати

admin
Стандардот на граѓаните тоне, цените одат до плафон, а однародената власт на заевизмот троши народни пари за позлатени чинии и нов прибор за пиунот Ковачевски,...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: ЛДП, ДОМ и ДС се виновни што уште функционира оваа криминална влада на СДСМ, со која раководи ДУИ и Ахмети

admin
ЛДП, ДОМ и ДС се виновни што уште функционира оваа криминална влада на СДСМ, со која раководи ДУИ и Ахмети, се вели во партиското соопштение...
ВЕСТИ

Стоилковски: Ковачевски не може да донесе напредок, во сите негови настапи ги бранеше политиките на Заев кои не доведоа до овој колапс

admin
Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски на денешната трибина на тема „Високи цени, ниски плати“ и што може да се очекува во 2022 година, говорејќи за...
ВЕСТИ

Мицкоски: Институциите да го истражат и покренат постапка за случајот со автомобилот на Рашковски, само така ќе докажат дека се надвор од политичко влијание

admin
Бесрамното однесување и лажење на Рашковски е скандал и институциите да покажат дека веднаш да го истражат случајот за да докажат дека се надвор од...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо да брка вработени од АД ЕЛЕМ, Васко Ковачевски треба да си ја потпише сопствената оставка

admin
Нема крај со фијаското во енергетскиот систем во Република Македонија. Граѓаните ги очекува големо покачување на сметките за струја заради неспособноста на власта, енергетските капацитети...
ВЕСТИ

Антовски: Проценките се дека од енергетските компании во наредниот период на принуден може да одат и околу 2000 лица и тоа е вина на власта

admin
Околу 700 вработени ќе одат дома од Осломеј, околу 1000 од РЕК Битола, ама и 300 лица од административни служби на АД ЕСМ. Оттука во...
ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ: Како и дали воопшто пиунот Ковачевски се стекнал докторска титула во Црна Гора?

admin
Пиунот на Зоран Заев, Димитар Ковачевски и должи одговори на јавноста како ја стекнал докторската титула на универзитетот во Подгорица Црна Гора, се вели во...