vesti24.mk

Tag : ВМРО-НДПМНЕ

ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Мицкоски: Договорот со Грција значи промена на име и идентитет, а за оние од власта значи спас на нивните кариери

Ferad Aruc
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва оствари средба со граѓани во Ѓорче Петров, каде народот совршено јасно вели НЕ за капитулантскиот договор. -Имаме штетен договор...