vesti24.mk

Tag : ВМРО-НП

МАКЕДОНИЈА

ВМРО-НП: Очекуваме Бугарија да придонесе за побрза интеграција на Македонија во ЕУ

admin
ВМРО – Народна партија смета дека вчерашната средба на македонскиот премиер Зоран Заев со бугарскиот премиер Бојко Борисов претставува нова можност за унапредување и за развој на добрососедските...