vesti24.mk

Tag : Вмро

ВЕСТИ

Јанушев со отворено писмо: ВМРО ќе победи убедливо, ќе донесеме обнова тоа и го должиме на Македонија

admin
-Ова писмо го пишувам не за да кажам колку државата е тргната во погрешен правец, тоа веќе на сите им е јасно, туку да остане...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

СДСМ: ВМРО не се грижи за идентитетот, туку за амнестија на криминалците кои дивееа 11 години

Ferad Aruc
ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа што нивните вистински намери се откриени, стои во соопштението на владејачката СДСМ. Оттаму велат дека опозициската партија...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ЗАЕВ: Му понудив на Мицковски да ја делиме власта со цел влез на земјата во ЕУ и НАТО, ме одби и побара амнестија!

Ferad Aruc
Премиерот Зоран Заев денеска обелодени дека и понудил на ВМРО-ДПМНЕ да влезе во Владата за заедно да го „одработат“ референдумот. Но, ВМРО-ДПМНЕ го одбила ваквиот предлог,...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ВМРО-ДПМНЕ: Корупцијата и криминалот царуваат во државата

Ferad Aruc
Македонија е заложник на криминалниот картел кој го предводи Заев. Правната држава стана мисловна именка, а за само една година СДСМ и Заев успеаја да...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Пратениците одлучија државата да им дава на партиите по 4,5 милиони евра годишно

Ferad Aruc
Измените во Законот за финансирање на политичките партии донесе повеќе пари за партиите кои ќе се црпат од буџетот на државата. По трите лидерски средби...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Милошоски: Димитров лаже

Ferad Aruc
Димитров лаже дека не се воделе службени документи, рече претседателот на Комисијата ѕа надворешна политика, Антонио Милошоски на денешната седница на комисијата. „Никој ништо не...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Димитров до Милошоски: Оддавањето на државна тајна го доживувам како антидржавен процес

Ferad Aruc
Министерот за надворешни работи, Никола Димитров на вториот ден од работата на Комисијата за надворешни прашања рече дека нема што да крие, а го праша...
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Христијан Мицкоски: Реков дека ќе гласам против, но околностите се сменија – ИК донесе нов план за дејствување против овој капитулатнски договор!

Ferad Aruc
Јас го соопштив својот став за референдум но околностите се променија, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски најавувајќи дека неговата партија се уште нема донесено...
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА СВЕТ

Митингот на ВМРО-ДПМНЕ во светските медиуми: Еве статијата на “Вашингтон Пост”

admin
Mитингот кој синоќа го одржа ВМРО-ДПМНЕ пред владата на Република Македонија одекна и во највлијателните светски медиуми. Американскиот број еден медиум “Вашингтон Пост” во својата објава за...
Uncategorized МАКЕДОНИЈА

Пратеничка на СДСМ: Покачувањето на акцизата нема да ги погоди сиромашните бидејќи повеќето немаат автомобили

admin
ратениците од ВМРО-ДПМНЕ обвинија дека зголемувањето на акцизата негативно влијаело врз буџетот на секое семејство. Владата ваквата одлука ја донела во погрешно време кога расте...
МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ влегоа во Собранието со чочеци

Ferad Aruc
Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се појавија во Собранието на Република Македонија на седницата за пратенички прашања. Седницата започна со чочек, кој ечеше од телефоните на пратениците од...
МАКЕДОНИЈА

(ВИДЕО) 360˚ Селмани: Ако Заев почне да ги прифаќа барањата за Законот за јазици, ќе ја изгуби довербата на Албанците, и никогаш нема да ја добие поддршката на ВМРО-ДПМНЕ

Ferad Aruc
Во дебата на „360 Степени“, Имер Селмани, поранешен министер, пратеник и градоначалник, зборуваше за носењето на Законот за јазици, во моментот блокиран со 35.000 амандмани...