vesti24.mk

Tag : внесување

ЗАБАВА

Според ова можете да знаете дали внесувате премногу шеќер

admin
Шеќерот е присутен во скоро сè, особено во преработена храна. Последиците од прекумерното внесување може да бидат сериозни за здравјето и доколку препознаете некој од...