vesti24.mk

Tag : Водата се повлече

СВЕТ

Венеција деновиве изгледа тажно – водата се повлече од каналите (фото)

Ferad Aruc
Прекрасниот град на вода деновиве изгледа тажно. Гондолите се заглавени во каналите заради мешавина од осека и недостаток на дождливи денови, а нивото на водата...