vesti24.mk

Tag : вода за пиење

ВЕСТИ

Стојановски: Во 21-ви век жителите на Горна Матка, Долна Матка и Шишево немаат воопшто вода за пиење

admin
Веќе 3 ден во 21век граѓаните на Горна Матка, Долна Матка и Шишево немаат воопшто вода за пиење или имаат мал притисок недоволен ни за...
Uncategorized СВЕТ

Светски аларм, апокалипса која му се заканува на целиот свет: Остануваме без вода за пиење…

Ferad Aruc
Јужноафрикански Кејптаун е првата метропола во која што чешмите целосно ќе пресушат во април оваа година, а во голема опасност се и други повеќемилионски градови....
Uncategorized

„Најдобро е да се употреби до…“: Дали амбалажираната вода има рок на траење?

admin
Доколку не сте го отвориле шишенцето, векот на траење на водата е бесконечен и водата е безбедна за пиење, објаснуваат експертите. Секако, условот е водата...
Uncategorized

Зошто водата е идеалниот пијалак?

admin
Водата ја регулира телесната температура, ги пренесува хранливите материи и кислородот и помага во исфрлувањето на токсичните материи од телото. Сепак, повеќето од нас не...