vesti24.mk

Tag : вода

ЗАБАВА

Четири знаци дека треба одма да се напиете чаша вода: Еден ќе ве шокира, има врска со вашето расположение!

admin
Водата е важна за функционирање на сите органи во телото, а недоволното внесување може да доведе до разни здравствени проблеми. Една студија спроведена во Америка...
ЗАБАВА

Ова е најдобриот начин да го започнете денот, еве што треба да направите наутро

admin
Многумина денот го започнуваат со шолја кафе за да се разбудат, но тоа не е најдоброто нешто со кое би го започнале утрото. Најдоброто нешто...
ЗАБАВА

Студена или топла: Не е доволно само да пиете вода, треба да знаете и КАКВА вода ви е потребна

admin
Ако тренирате или се обидувате да ослабете, мора да знаете дека исхраната нема да даде вистински резултати без правилно внесување вода, која во случајов е...
ЗАБАВА

Заборавете на кафето: Три намирници за најубаво и лесно будење

admin
Ако сакате да се разбудите свежи и расположени, кафето не е најдобрата идеја бидејќи тоа носи многу проблеми во текот на денот, поврзани со поспаноста,...
ЗАБАВА

Почнете уште од вечерва: Пред спиење, задолжително испијте чаша вода

admin
Водата е течност која е многу важна за нашето здравје и добросостојба, но голем дел од луѓето забораваат на редовната хидратација. Нутриционистите и докторите препорачуваат...
ЗАБАВА

НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ ОВА: Си купи џемпер и кога прочита што пишува на етикетата – почна да плаче! (ФОТО)

admin
Една жена си купи џемпер и сакаше да го стави во машина за перење. Кога ја погледна етикетата, на неа пишуваше: „Свртете го џемперот наопаку...
ЗАБАВА

На вашето тело му се потребни вода и магнезиум, тие се големи сојузници за повеќе енергија

admin
Во текот на периодов се сретнавме со полни трпези, многу храна и алкохол. Сите овие работи резултираат со помалку квалитетен сон, зголемено ниво на замор...
ЗАБАВА

ВЕЧНА ДИЛЕМА: Дали е здраво да пиете вода за време на оброк?

admin
Честопати има полемики околу тоа дали треба да пиеме вода додека јадеме или дали тоа е строго забрането. Некои експерти објаснуваат како водата ја разредува...
ЗАБАВА

Оваа вода е најмоќниот борец против болести: Пијте ја оваа напивка 7 дена и телото ќе ви се прероди!

admin
Водата од лук ќе направи чуда за вашиот организам Луковата вода го зајакнува имунолошкиот систем и го прочистува телото од токсини, а многу моќно дејствува...
ЗАБАВА

Многумина од вас ја имаат оваа навика пред спиење, но еве зошто грешите со чашата вода

admin
Дали оставате чаша вода до вашиот кревет кога одите на спиење? Немојте да ја пиете кога ќе се разбудите! Ова е навика која ја имаат...