vesti24.mk

Tag : вода

ЗАБАВА

Престанете да пиете вода од стари пластични шишиња, еве зошто е штетно тоа

admin
Ова не треба да ве демотивира и да престанете да пиете вода, но многу истражувања покажуваат дека морате да бидете многу внимателни кога се работи...
ЗАБАВА

Големо откритие: НАСА потврди дека на Месечината дефинитивно има вода (ВИДЕО)

admin
Американската вселенска агенција НАСА денеска потврди дека на Месечината има вода, пренесуваат светските агенции. -По првпат потврдивме присуство на вода на страната на Месечината осветлена...
ЗАБАВА

Многу поучна приказна: Замислете дека вашата болка е сол…

admin
Еднаш еден несреќен млад човек го посетил стариот учител и му рекол дека има многу проблеми во животот, па го прашал за совет. Стариот учител...
ЗАБАВА

Пет знаци дека пиете премногу вода

admin
Пиење доволно вода дневно придонесува за скоро сите телесни функции, вклучувајќи имунитет, регулација на температурата и природна детоксикација. Но, освен дехидрација, може да се случи...
ЗАБАВА

Уживаа во водата, но тогаш им се придружи неочекуван гостин: Спасувачот почна да пука (ВИДЕО)

admin
Припадниците на американската крајбрежна стража, кои направија пауза и уживаа пливајќи покрај бродот, недалеку од брегот на Фиџи, примија непоканет гостин, ајкула. Под нивните нозе...
ЗАБАВА

Што се случува во телото ако не пиеме доволно вода?

admin
Истражувањата покажуваат дека благата дехидратација може да има лошо влијание врз здравјето, расположението и нивото на енергија. Затоа е важно да пиете доволно вода и...
ЗАБАВА

Ќе ве воодушеви! Најубавиот базен на светот! (ФОТО)

admin
Летно освежување, најубавиот базен на светот: Списанијата и порталите за патувања можат да наведат стотици најубави базени во светот. Не се знае кој е поубав,...
ЗАБАВА

Правите МНОГУ голема грешка ако оставате шише вода во автомобил, ќе се исплашите кога ќе дознаете што може да се случи (ВИДЕО)

admin
Познато е дека во текот на летото, високите температури предизвикуваат обилно потење и гадење и затоа мора секогаш да носиме шише вода со нас, затоа...
ЗАБАВА

Две чаши вода пред јадење, овој трик многу ќе ви помогне

admin
Никогаш не сме биле фанови на кратките драстични диети, ниту на крајностите во борбата со вишокот килограми. Американските диетолози препорачуваат едно трикче, за кое веќе...
ЗАБАВА

Телото ви ги дава овие знаци дека сте дехидрирани, не смеете да ги игнорирате!

admin
Колку водата е од суштинско значење за различните телесни функции? Нејзиниот недостаток влијае на виталните органи. Мозокот Ако пиете доволно вода и помнењето ќе ви...
ЗАБАВА

Средствата за дезинфекција помагаат, но не се замена за сапун и вода

admin
Миењето раце со сапун и вода и употребата на средства за дезинфекција на рацете се неопходна мерка во заштитата во борбата против коронавирусот и сите...