vesti24.mk

Tag : Воена база

ЗАБАВА

Неодамна откриената воена база на Гренланд ги открива своите тајни

admin
На Гренланд пред извесно време беше откриена американска воена база од Студената војна, што долги години се наоѓала под дебел слој мраз. За разлика од,...
ВЕСТИ СВЕТ

Русија во супербаза на Арктикот испраќа моќно оружје на кое ниту најниските температури ништо не му можат, Путин е подготвен

Ferad Aruc
Ќе има сè поголема расправа и борба околу дното на океанот под мразот на Арктикот. Се претпоставува дека таму се наоѓаат четвртина од сите светски...
СВЕТ

Нов жесток удар: Експлозиите биле толку силни во Сирија што предизвикале земјотрес! 40 загинати!

Ferad Aruc
Сириската војска соопштила дека вчера ракети погодиле неколку воени бази во провинциите Хами и Алепо, во, како што окарактеризирала, новата “агресија” на нејзините непријатели, пренела...