vesti24.mk

Tag : воена парада

ЗАБАВА

Чевлата и испадна за време на воената парада во Русија: За тоа што се случи потоа денеска зборува целиот свет (ВИДЕО)

admin
Командантот на руската балтичка флота, адмирал Александар Носатов лично денеска и врачи награда на учесничката во воената парада на победата во Русија. Имено на учесничката...
СВЕТ

Северна Кореја во голем стил: Ким Јонг Ун на воена парада ги извади и нуклеарките и му покажа на светот со што располага (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Во Пјонгјанг се одржа воена парада на која учествуваа 13.000 војници на која беше прикажано најмодерното севернокорејско оружје, помеѓу останатото и интерконтиненталната балистичка ракета „Хвасон-15“...