vesti24.mk

Tag : воени методи

ЗАБАВА

Воени методи: Како да заспиете за помалку од две минути?

admin
За оние кои страдаат од несоница, Американската армија открива свои специјални методи како да заспиете за помалку од две минути по легнувањето. Тие вклучуваат посебни...