vesti24.mk

Tag : Воен буџет

СВЕТ

Трамп го одобри најголемиот воен буџет на сите времиња

Ferad Aruc
Големина на фонт А А А Претседателот на САД, Доналд Трамп го одобри најголемиот воен буџет во историјата на оваа земја кој што изнесува вртоглави 700 милијарди...