vesti24.mk

Tag : воен пилот

Uncategorized

Се урна бугарски воен хеликоптер, загина пилот

admin
Еден од пилотите на бугарскиот воен хеликоптер кој денеска се урна во водите на Црното Море при воена вежба почина од повредите во Воената болница...