vesti24.mk

Tag : Возачи

ВЕСТИ

ГЛОБИТЕ НЕ ИЗОСТАНАА НИТУ ВО ШТИП И ТЕТОВО: Во овие два града казнети вкупно 163 возачи

admin
Денеска (18.06.) од 09 до 16 часот СВР Штип спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната,...
ВЕСТИ

Полицијата вчера на територитајата на Македонија казни 140 возачи за непрописно престигнување

admin
Во текот на вчерашниот ден (29.03.2021) Мобилната единица за безбедност во сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно престигнуваат...
ВЕСТИ

Полицијата во текот на вчерашниот ден на овој автопат казни 65 возачи за брзо возење

admin
Во текот на вчерашниот ден (03.02.2021) Мобилната единица за безбедност во сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои се движат...
ВЕСТИ

Внимавајте со брзината – полицијата казни 257 возачи на овој автопат за брзо возење!

admin
Мобилната единица за безбедност во сообраќајот на 02,03, 04 и 05 февруари спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возењето со поголема брзина од дозволената...
ВЕСТИ

Скопје: Казнети 414 возачи

admin
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (17.11.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. -Само на територијата на град Скопје...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Луѓето родени во овие хороскопски знаци се познати како најлоши возачи

admin
Некои возачи немаат проблем да стојат во колона, додека други претпочитаат да останат дома по самата идеја за сообраќајниот метеж. Возењето автомобил е вообичаен дел...
ЗАБАВА

Истражување: Французите најопасни зад воланот

admin
Французите опасно се однесуваат кога се во автомобилите како возачи, бидејќи не ја почитуваат дозволената брзина, забораваат на трепкачите или испраќаат смс и електронски пораки...
БАЛКАН

Ако возите низ Србија внимавајте, воведени се високи казни

Ferad Aruc
Србија воведе драстични казни за возачите и нови правила по кои секое непридржување до прописите може навистина многу скапо да ве чини. Според српската полиција...
МАКЕДОНИЈА

28 возачи од ЈСП дале отказ за да возат во Малта

Ferad Aruc
Возачи од ЈСП „Скопје“ деновиве даваат отказ во претпријатието за да одат да возат автобуси во Малта.Досега 10 возачи дале отказ а други 18 најавиле...