vesti24.mk

Tag : возачки дозволи

ВЕСТИ

Ќе се реши многу важно прашање за нашите иселеници: Оваа европска земја ги призна македонските возачки дозволи

admin
Македонските граѓани кои имаат регулирано постојан престој на територијата на Англија, Велс и Шкотска, од 20 мај ќе можат да управуваат возило со македонска возачка...