vesti24.mk

Tag : возачки

ВЕСТИ

Пратениците ќе расправаат за реципрочно признавање на возачките дозволи со Косово

admin
Собранието на Република Македонија денеска треба да ја одржи 98. седница на која треба да бидат разгледани 26 предлог закони и годишни извештаи. Пратениците треба...