vesti24.mk

Tag : воздушен напад

СВЕТ

По турскиот воздушен напад, Русија ја повлекува војската од Африн

Ferad Aruc
Руското министерство за одбрана денеска соопшти дека ја повлекува војската распоредена во близина на сиријскиот град Африн, откако турските авиони извршија воздушен напад. Како што...
Uncategorized

Воздушен напад на американската армија на Сомалија

admin
Воздушниот напад беше извршен во координација со сомалиските локални сили на 300 км југозападно од Могадишу. Американското министерство за одбрана Пентагон соопшти дека изврши воздушен...