vesti24.mk

Tag : возила

ЗАБАВА

Стаклата нема да се замаглуваат – нема мака во зима со возилата со еден трик

admin
Доаѓа се постудено време, а тоа со себе носи многу проблеми за возачите. Имено, стаклата на автомобилот секогаш се замаглуваат, но таа мака која одзема...
ВЕСТИ

Протест на ВМРО-ДПМНЕ во 18 часот против поскапувањето на струјата

admin
ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи нов протест против поскапувањето на електричната енергија. Како што информираат од политичката партија, протестот ќе започне во 18 часот од Спортскиот...
ВЕСТИ

Државата набавила 392 возила во последните три години, секое возило имало средна цена од 17 илјади евра

admin
Во „10МИНУТИ“ на ТВ21 гостуваше Герман Филков од Центарот за граѓански комуникации. Центарот правел истражувања за набавени возила од страна на државните институции. За нови...
ВЕСТИ

КАКО СДСМ СЕ ОДНЕСУВА СО ДРЖАВНИТЕ ДОБРА : Истумбано, целосно демолирано службено возило на Шумска Полиција се крие во Караџица во Петровец!

admin
Истумбано, целосно демолирано службено возило во сопственост на Шумската Полиција се крие во Караџица во Петровец! Според информациите и фотографиите до кои дојдовме, истото возило...
ЗАБАВА

Зимска опрема за возилата: Што треба да имате од 15 ноември?

admin
Согласно член 361 став (1) од Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата моторните возила и мобилните машини кога учествуваат во сообраќај на пат, во...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

БМВ повлекува околу 1,6 милион возила поради ризик од пожар

admin
Германскиот производувач на автомобили БМВ (BMW) повлекува околу 1,6 милион дизел-возила во Европа и Азија заради потенцијална опасност од пожар во нивните мотори. Повлекувањето доаѓа по...
МАКЕДОНИЈА

ПРВ СЕРИОЗЕН СКАНДАЛ НА НОВАТА ВЛАДА: МВР набавило без тендер во четири очи возила за 1 милион евра од компанија донатор на СДСМ од Куманово (ВИДЕО)

Ferad Aruc
МВР не објави оглас, а подоцна не го објави ни договорот за набавка на возилата. Затоа никогаш немаше да дознаеме од која фирма ги купило...
МАКЕДОНИЈА

Уште еден трошок: Се воведуваат еколошки налепници за возилата и посебни таблици за такси-возилата

Ferad Aruc
Министерството за економија подготвува измени на Законот за возила. Со предложените законски измени се воведуваат посебни таблици за такси-возилата и се воведуваат еколошки налепници за...