vesti24.mk

Tag : Вознесение Христово

ЗАБАВА

Денеска е голем празник: Спасовден – Вознесение Христово, ова се обичаите

admin
Празникот на Христовото вознесение – Спасовден спаѓа во големите христијански празници, се празнува 40 дена по Велигден и секогаш е во четврток. Четириесет дена по...