vesti24.mk

Tag : возови

ЗАБАВА

Лебед запре 20 возови во Германија

admin
Лебед, кој останал без придружник, минатата седмица предизвика застој на 20-тина возови во централна Германија, речиси еден час, на линијата меѓу Касел и Гетинген, објави...