vesti24.mk

Tag : возраст

ЗАБАВА

Познато е која е идеалната разлика во години: Колкава е веројатноста за развод според возраста на вашиот партнер?

admin
Во врските во кои старосната граница е пет години веројатноста за развод е 18 отсто, додека партнерите кај кои разликата е 10 години, имаат 39...
ЗАБАВА

Каква храна треба да јадете и што треба да избегнувате во зависност од возраста?

admin
Исхраната богата со овошје, зеленчук и интегрални житарки е важна без разлика колку години имате, сепак, експертите истакнуваат дека одредена храна е особено важна во...
ЗАБАВА

Жените збеснаа: Истражување им предочи што не смеат да прават на одредена возраст

admin
Откако се објавени резултатите од едно истражување кое покажало дека според мислењето на мнозинството, за носењето фармерки, долга коса, тетовирање, мора да постои старосна граница,...