vesti24.mk

Tag : волксваген

ЗАБАВА

ФОТО+ВИДЕО: Волксваген и ја реставрираше „Бубата“ која ја вози 52 години

admin
„Бубата“ која Кетлин Брукс ја купила на 12. декември 1966. године ја нарекла Ени, а од тогаш тие две се неразделни цели 52 години. Кога Волксваген...
АВТОМОБИЛИ

Судот ги спаси VW дизел изведбите во Дизелдорф

Ferad Aruc
Судот во Дизелдорф не го прифати барањето на еколошките организации Deutsche Umwelthile (DUH) да го забрани пристапот на дизел возила, производство на Volkswagen, на улиците...
АВТОМОБИЛИ

Фолксваген „гази“ на пазарот:Никој не им може ништо

Ferad Aruc
Од германскиот автомобилски гигант Фолксваген соопштија дека минатата година биле произведени вкупно 6 милиони автомобили, а во последните 7 децении над 150 милиони. Од Фолксваген...