vesti24.mk

Tag : волк

ЗАБАВА

МОЌНА ФОТОГРАФИЈА: Куче ги спаси овците од волци, а еве каква благодарност доби

admin
Оваа фотографија е толку моќна што покажува какви емоции знаат да покажат животните. Овца изразува благодарност на едно куче откако тоа го спаси нејзиното јагне...
ЗАБАВА

Човек хранел гладен волк цела зима: По 4 години волкот направил нешто неверојатно

admin
Маж од Алјаска додека се движел низ снежна рамнина случајно забележал волк. Уморен и гладен, волкот лежел и не можел да се движи. Мажот не...