vesti24.mk

Tag : Волт Дизни

ЗАБАВА

Дизни доби нов директор

admin
Генералниот директор на Волт Дизни – Боб Ајгер неодложно ја напушта позицијата, соопштија денеска оттаму. Компанијата како негова замена, го именуваше Боб Чапек. Тој доскоро беше...
ЗАБАВА

„Волт Дизни” има загуби од 175 милиони долари заради коронавирусот

admin
Компанијата „Волт Дизни“ соопшти дека претрпела загуби од 175 милиони долари заради затворањето на своите забавни паркови „Дизниленд” во Шангај и Хонг Конг. Двете тематски...