vesti24.mk

Tag : волци

ЗАБАВА

ВИДЕО: Глетка што ретко се гледа, мечка лови заедно со волци па на крај им го краде ловот

admin
Видеото објавено од американскиот национален парк Јелоустоун покажува ретко виден случај – мечка лови со глутница волци, но се покажа дека не е ново пријателство...
ВЕСТИ

ОВАА СЛИКА Е ДОКАЗ ЗА КАТАСТРОФАТА ВО МАЛЕШЕВИЈАТА ПО ПОЖАРИТЕ: Волци слободно се шетаат, немаат засолништа и бараат храна

admin
Волци кои слободно шетаат во малешевските ниви барајки храна и засолниште од пожарите е само еден од примерите за огромната катастрофа која го снајде Малешевскиот...
ЗАБАВА

ФОТО: Погледнете како овца се заблагодари на кучето што ги спасило од глутница волци

admin
Кучињата се најверни пријатели не само на човекот, туку и на многу животни. Тоа најдобро ќе го покаже фотографијата подолу на која се гледа раскрварен...
ЗАБАВА

Оваа кратка приказна за волците ќе ви ја раскаже најважната животна лекција

admin
Еден постар Индијанец на својот внук му ја раскажал следнава приказна: -Во луѓето се одвива непрекината борба. Тука секогаш се борат два волци. Еден е...
ЗАБАВА

ПРИКАЗНАТА ЗА ДВА ВОЛКА: Се чита 20 секунди, а поуката останува вечно!

admin
Седел еднаш одамна еден стар Индијанец и неговиот млад внук пред нивниот вигвам. Дедото се обидувал што повеќе мудрост и знаење да му пренесе на...
ЗАБАВА

Радиоактивни ѕверови ја загрозуваат планетата: Научниците со право се плашат од волците од Чернобил (ВИДЕО)

admin
Волците кои живееле на местото на најголемата светска еколошка катастрофа- Чернобил, сега живеат во остатокот од светот, а научниците се плашат дека тие можат да...