vesti24.mk

Tag : волшебна глетка

ЗАБАВА

Волшебна глетка над планетата Земја: Руски коснонаут снимил поларна светлина, но и чудна појава (ВИДЕО)

admin
Рускиот космонаут Иван Вагнер направи неверојатна видео снимка од поларна светлина од Меѓународната вселенска станица, но и уште едно изненадување кое го нарекол „весленски гости“....