vesti24.mk

Tag : Војна

СВЕТ

(ВИДЕО) СТРАВ, КРВ и ГНЕВ: Првата светска војна низ фотографии во боја

Ivana
Страдање, страв, лутина, гнев, осаменост, гордост, среќа… сето ова може да го видите на фотографиите од Првата светска војна кои се обработени и прикажани во...