vesti24.mk

Tag : војници

ВЕСТИ

ФОТО: Во гаснење на пожарите ангажирани над 200 војници, хеликоптерите на АРМ со над 100 лета и 200 тони исфрлена вода

admin
Армијата која од самиот почеток на катастрофалните пожари во координација со сите надлежни институции се вклучи во гасењето на пожарите, по денешната одлука за прогласување...
ВЕСТИ

Војници пронашле неексплодирани гранати во близина на граница

admin
Во Полициската станица за Граничен премин и Граничен надзор Богородица, вчера утрината било пријавено дека од припадници на Армијата во правец на Стојаково-Селемли, во близина...