vesti24.mk

Tag : во голем стил

СВЕТ

Северна Кореја во голем стил: Ким Јонг Ун на воена парада ги извади и нуклеарките и му покажа на светот со што располага (ВИДЕО)

Ferad Aruc
Во Пјонгјанг се одржа воена парада на која учествуваа 13.000 војници на која беше прикажано најмодерното севернокорејско оружје, помеѓу останатото и интерконтиненталната балистичка ракета „Хвасон-15“...