vesti24.mk

Tag : Вработени

ВЕСТИ

Здружение на вработени во сектор игри на среќа „Сакам да работам“: Нема да дозволиме да бидеме жртви на политички мотивирани законски измени!

admin
По повод 1-ви Мај, Меѓународниот ден на трудот, Здружението на вработени во сектор игри на среќа „Сакам да работам“, го упатува следниот апел до Владата...
ВЕСТИ ЕКОНОМИЈА

Вработените во Пошта загрижени од состојбата по пропаѓањето на Еуростандард: Бараат итна средба со премиерот

admin
Синдикатот на Пошта на Македонија изразува загриженост од состојбата во работењето на комапнијата, особено по прекинот на работењето на платниот промет во 330 поштенски единици,...
ВЕСТИ

СДК: Додека сите чекаат план за онлај настава, директорот и вработените на бирото за развој на образованието отишле на колективен одмор

admin
Над 200 вработени во Бирото за развој на образованието и директорот си отишле на колективен годишен одмор без да ја изработат програмата за скратен наставен...
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Вработените на Гугл ќе работат од дома до следното лето

admin
Компанијата „Гугл“ одлучи нејзините вработени да работат од дома до јули следната година, објави денеска „Вол стрит журнал“. „Извршниот директор Сундар Пичаи лично ја донесе...
ЗАБАВА

Најдобриот шеф на светот: На своите вработени им подари бонус 10 милиони долари, нивните реакции се бесценети (ВИДЕО)

admin
Декември е време кога работниците ширум светот се радуваат на своите божиќни бонуси, меѓутоа основачот и директор на градежна фирма во Балтимор, Едвард Сент Џон...
ЗАБАВА

(ВИДЕО) Погледајте како шефица во кинеска компанија ги казнува работниците?

admin
На интернет се појави видео како една девојка „шамара“ шест мажи кои се построени во ред. Според извештаите, овие вработени дојдоа до оваа бизарна идеја...
МАКЕДОНИЈА

Вработените според рамковен од понеделник на работа

Ferad Aruc
Од наредната недела, 1.600 вработени според рамковниот договор, а кои седеа дома, ќе бидат распоредени на работни места. Со ова стартуваат реформите во јавната администарција....
АВТОМОБИЛИ

Ја подели добивката: Mercedes ги почести вроботените со по 5.700 евра

Ferad Aruc
Сопственикот на Mercedes, компанијата „Daimler“, продаде рекорден број возила во 2017 година, па дел од профитот ќе биде уплатен на сметките на вработените. Изминатата година...